Mężczyzna z powiatu legionowskiego zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu dzięki spostrzegawczości małżeństwa

wawa.pl 3 tygodni temu

W ciągu ostatnich dni, jedno małżeństwo wykazało się niebywałą obywatelską postawą. W okolicach powiatu płońskiego, dokonali oni zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, którym okazał się 53-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało aż 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Ta historia dowodzi, jak ważna jest świadomość społeczna i zero tolerancji dla jazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas niedzielnego popołudnia (18.08), około godziny 16:30, małżeństwo podróżujące samochodem przez Joniec zauważyło podejrzanie zachowującego się kierowcę citroena. Jego sposób jazdy, pełen niespodziewanych skrętów i zjazdów na przeciwny pas ruchu oraz chodniki, sugerował być pod wpływem alkoholu.

Zamiast ignorować tę sytuację, para podjęła decyzję o interwencji. Zaczęli jechać za nietrzeźwym kierowcą, jednocześnie informując o sytuacji lokalną policję. Kiedy kierowca citroenem wjechał na teren powiatu nowodworskiego i zatrzymał się w Dobrej Woli, mąż kierującej nie zawahał się ani chwili, wysiadł z auta i podbiegł do kierującego citroenem. Otworzył drzwi od strony kierowcy i wyjął kluczyki ze stacyjki.

Mężczyzna natychmiast poczuł silny zapach alkoholu, co tylko potwierdziło jego podejrzenia. Informację o zatrzymaniu przekazał dyżurnemu Komisariatu w Nasielsku. Po przybyciu patrolu pomiechowskiego, pijany kierowca został przekazany w ręce policji. Okazało się, iż ma 53 lata i pochodzi z powiatu legionowskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Każdy obywatel ma prawo, a choćby obowiązek zgłosić takie przypadki. Policja jest zawsze gotowa do interwencji. Pamiętajmy, iż za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W tym przypadku, policjanci natychmiast zabrali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy.

Przypominamy, iż każdy ma prawo zatrzymać osobę łapiąc ją na gorącym uczynku przestępstwa, lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, o ile istnieje obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą na gorącym uczynku należy jak najszybciej przekazać Policji zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego.

Idź do oryginalnego materiału