16 kierowców jadących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych podczas akcji „Trzeźwy wieczór” w Lubuskiem.
W sobotni wieczór lubuscy policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy wieczór”. Jej celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i środków odurzających.
Funkcjonariusze skontrolowali tysiące kierujących, wykonując ponad cztery tysiące badań trzeźwości. W trakcie akcji ujawniono 16 osób prowadzących pojazdy pod działaniem alkoholu oraz jednego kierującego znajdującego się pod wpływem środków odurzających. Mówi nadkom. Maciej Kimet, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie:
Rzecznik dodaje, iż prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu lub narkotyków stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i wiąże się z odpowiedzialnością karną:
Policja przypomina, iż kontrole kierowców będą kontynuowane również w okresie wakacyjnym, tak aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.












