Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 19:00 na ulicy Blanowskiej w Zawierciu. Funkcjonariusze, kontrolując prędkość pojazdów, zatrzymali Volkswagena, którego kierowca jechał z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W wyniku tego rażącego naruszenia przepisów, 38-latkowi zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego, mieszkaniec Zawiercia został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktami karnymi.
Nowe przepisy, obowiązujące od marca 2026 roku, przewidują utratę prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h także poza obszarem zabudowanym. Kierowcy, którzy zdecydują się prowadzić pojazd w okresie zawieszenia uprawnień, mogą zostać ukarani na podstawie kodeksu wykroczeń, a ich uprawnienia mogą zostać cofnięte na pięć lat decyzją administracyjną starosty. Policja przypomina, iż nadmierna prędkość znacząco zwiększa ryzyko wypadków drogowych.
red
źródło: KPP Zawiercie



![Pijany rajd nastolatków pod Lublinem. 16-latek bez prawa jazdy rozbił się na drzewie i dachował [ZDJĘCIA]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/wypadek_forda_dys_1-acf0b3fe121c.jpg)







![Tak powstaje S19. GDDKiA chwali się postępem prac [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-tak-powstaje-s19-gddkia-chwali-sie-postepem-prac-galeria-zdjec-1782382680.jpg)