Jedno potrącenie za drugim

gwarminska.pl 4 dni temu

Do kilku potrąceń użytkowników jednośladów doszło na terenie Ełku. Kto zawinił?

Do pierwszego potrącenia doszło przy ul. Baranki. Uczestnicy tego zdarzenia to kierujący hulajnogą elektryczną i samochodu osobowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 15-latek kierujący hulajnogą elektryczną, wjeżdżając na przejazd dla rowerów, został potrącony przez kierującego samochodem osobowym. Nastolatek posiadał kartę rowerową oraz miał założony kask ochronny.
W wyniku zdarzenia 15-latek doznał obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kolejne zdarzenie z udziałem hulajnogi elektrycznej miało miejsce na ul. Jana Pawła II.
Jak informuje policja, kierujący samochodem włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nastolatkom poruszającym się hulajnogą elektryczną. Hulajnogą kierował 16-latek, który posiadał wymagane uprawnienia. W chwili zdarzenia przewoził jednak swojego rówieśnika, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami.
W Ełku potrącony został również jeden z rowerzystów na rondzie przy ul. 11 Listopada. Do zdarzenia doszło na przejeździe rowerowym.
Idź do oryginalnego materiału