Zielonogórska drogówka prowadzi kolejne działania w ramach kampanii „Po drodze nam do bezpieczeństwa”. Wczoraj policjanci kontrolowali prędkość kierowców na drogach powiatu.
Najbardziej nieodpowiedzialny okazał się kierowca samochodu osobowego, który w miejscu z ograniczeniem do 90 km/h jechał 160 km/h. Stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i punktami karnymi.
Policjanci przypominają również o zdarzeniu w Kiełpinie. Kierująca samochodem osobowym, jadąc z nadmierną prędkością i nie dostosowując jej do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i dachowała.
Funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń oraz warunków na drodze.



![Pijany rajd nastolatków pod Lublinem. 16-latek bez prawa jazdy rozbił się na drzewie i dachował [ZDJĘCIA]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/wypadek_forda_dys_1-acf0b3fe121c.jpg)







![Tak powstaje S19. GDDKiA chwali się postępem prac [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xga-4x3-tak-powstaje-s19-gddkia-chwali-sie-postepem-prac-galeria-zdjec-1782382680.jpg)