Groził, iż wysadzi w powietrze siebie i dzieci!

moje-gniezno.pl 1 tydzień temu

W nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 00:30, służby ratunkowe w Gnieźnie otrzymały niepokojące zgłoszenie. Z informacji wynikało, iż przy ul. Wrzesińskiej mężczyzna groził, iż wysadzi w powietrze pomieszczenie, w którym przebywał wraz z dziećmi. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji oraz straż pożarną.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, iż mężczyzna oddalił się przed przybyciem służb. Rozpoczęto poszukiwania w celu zapobieżenia możliwej tragedii.

To już kolejny wyjazd ratunkowy w tym tygodniu związany z próbą samobójczą. Każda tego typu sytuacja budzi ogromny niepokój i podkreśla, jak ważne jest wsparcie dla osób w kryzysie.

Gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysu samobójczego?

Dla osób przeżywających trudności emocjonalne, myśli samobójcze czy stany depresyjne, istnieje szereg organizacji i instytucji oferujących wsparcie. Poniżej zamieszczamy ważne kontakty:

Dla dorosłych:

  • Telefon Zaufania dla Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym – 116 123 (czynny codziennie od 14:00 do 22:00)
  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 800 70 2222 (czynny całodobowo)
  • Linia Wsparcia Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego – 22 484 88 01 (czynna w dni robocze od 17:00 do 20:00)

Dla dzieci i młodzieży:

  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 (czynny całodobowo)
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:15-20:00)
  • Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży – 800 080 222 (czynny całodobowo)

Kiedy warto szukać pomocy?

Niepokojące myśli, poczucie beznadziejności czy brak perspektyw to sygnały, iż warto sięgnąć po wsparcie. Rozmowa z bliskimi lub specjalistami może uratować życie. Niezależnie od sytuacji, ważne jest, by nie zostawać z problemami samemu.

Idź do oryginalnego materiału