Kierowca na podwójnym gazie wjechał na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia dwóch samochodów w Tychach. Do zdarzenia doszło 23 czerwca, około godziny 16.45, na skrzyżowaniu ulic Mikołowskiej, Katowickiej i Oświęcimskiej.
W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe marki Volkswagen. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach, strażaków oraz ratowników medycznych.
W trakcie działań ruch w kierunku Mikołowa został całkowicie zablokowany. Następnie wyznaczono objazd przez pobliską stację paliw. W kierunku Czułowa przez cały czas przejezdny był jeden pas ruchu. Przed godziną 18.00 ruch w stronę Mikołowa został puszczony lewym pasem.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż kierowca czarnego Volkswagena Passata, jadąc ulicą Katowicką na wprost w kierunku Czułowa, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Następnie uderzył w niebieskiego Volkswagena Passata, którego kierowca skręcał w lewo z ulicy Katowickiej w ulicę Oświęcimską.
Jak się okazało, 52-letni sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,38 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli blisko 0,8 promila.
Osoby podróżujące pojazdami trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Oba uszkodzone samochody zostały usunięte z drogi przez holowniki pomocy drogowej.
Działania na miejscu trwały ponad dwie godziny. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Sprawa, o której pierwszy informował portal 112Tychy.pl, będzie miała swój finał w sądzie.
(red.)






![Wypadek motocyklisty niedaleko Ostrołęki. Na jaw wyszła jego przeszłość [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/czarnia_wypadek.png)








