Czujny mieszkaniec pomógł zatrzymać pijanego kierowcę w Bielsku-Białej

tuzywiec.pl 3 dni temu
Wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej 42-letni kierowca forda został zatrzymany dzięki szybkiemu zgłoszeniu mieszkańca. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi i stwarzał zagrożenie na drodze. Policja gwałtownie zareagowała, a dalsze postępowanie będzie prowadzone przed sądem. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Czujna reakcja jednego z mieszkańców doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy poruszającego się ulicami Bielska-Białej. Do interwencji doszło wieczorem na ulicy Grunwaldzkiej, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 42-letniego mężczyznę kierującego fordem.

Ustalenie stanu trzeźwości

Policjanci ustalili, iż kierowca był pijany. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Według przekazanych informacji szybka reakcja świadka pozwoliła usunąć z ruchu drogowego osobę mogącą stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Obserwacje świadka

Zgłaszający zwrócił uwagę na sposób jazdy kierującego i wykonywane przez niego manewry, które wzbudziły niepokój. Gdy pojawiły się podejrzenia, iż mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, świadek przekazał swoje spostrzeżenia policjantom, opisując dokładnie przebieg zdarzenia.

Int
Idź do oryginalnego materiału