To nie jest spokojny dzień dla kierowców podróżujących trasą S7. W okolicach miejscowości Waplewo doszło do kolejnego już dzisiaj zdarzenia drogowego, które całkowicie sparaliżowało ruch w stronę stolicy. Oba pasy jezdni w kierunku Warszawy zostały zablokowane.
Toyotą w bariery
Tym razem na trasie ucierpiał kierowca osobowej Toyoty, który stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe.
Mimo iż sytuacja wyglądała groźnie, a auto zablokowało przejazd, całe zdarzenie na szczęście skończyło się tylko na strachu i stratach materialnych.
Komunikat Policji:
„Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, kierującemu osobową Toyotą, która uderzyła w bariery nic poważnego się nie stało”.
Policja kieruje na objazdy, ruch będzie niedługo wznowiony
W związku z zablokowaniem drogi, mundurowi błyskawicznie przystąpili do działania. Na najbliższym węźle funkcjonariusze manualnie kierują ruchem i wskazują kierowcom zorganizowane objazdy.
Sytuacja na drodze zaczyna się jednak powoli poprawiać. Służby poinformowały, iż niebawem wznowiony zostanie ruch jednym pasem w stronę Warszawy, co pozwoli na stopniowe rozładowanie korków.
Policja ponownie apeluje o ostrożność – to kolejne zdarzenie w tym rejonie, co pokazuje, iż warunki lub chwila nieuwagi mogą gwałtownie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
źródło: KMP Olsztyn












