Wczoraj nad naszą okolicą przeszła gwałtowna burza, która spowodowała liczne utrudnienia i zagrożenia. Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 14:03, kiedy zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków silnego wiatru.
Do działań wyjechaliśmy dwoma zastępami, koncentrując się początkowo na udrażnianiu trasy Krutyń – Piecki, gdzie połamane i powalone drzewa blokowały przejazd.
Następnie udaliśmy się do miejscowości Zgon, gdzie jedno z przewróconych drzew na terenie ośrodka turystycznego uszkodziło linię energetyczną. Kolejne zgłoszenie dotyczyło miejscowości Cierzpięty. Co ciekawe, sam dojazd do miejsca zdarzenia wymagał wcześniejszego usunięcia drzew, które całkowicie zablokowały drogę.
Po kilku godzinach intensywnej pracy udało się usunąć najpoważniejsze skutki burzy. Jednak na tym nasz dzień się nie zakończył.
O godzinie 17:39 zostaliśmy ponownie zadysponowani, tym razem do wypadku drogowego w miejscowości Nowy Zyzdrój, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
Na miejscu działania prowadziliśmy wspólnie z:
– OSP Stare Kiełbonki,
– Zespołem Ratownictwa Medycznego,
– Policją.
Dziękujemy wszystkim służbom za sprawną współpracę podczas prowadzonych działań. Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas gwałtownych zjawisk pogodowych, które mogą powodować zagrożenia zarówno na drogach, jak i w pobliżu terenów leśnych.






















